Sıkça Sorulan Sorular

Dinlebi uygulama içinde satın alma ile abonelik kabul etmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek Dinlebi aboneliği oluşturabilirsin. Aboneliğinin ilk 14 günü ücretsizdir unutma.

 

-Iphone kullanıyorsan;

Telefonun Iphone ise Apple store’a açın, arama barına Dinlebi yaz, uygulamamızı cihazına indir, uygulamayı aç, uygulamaya giriş yap, ve Ayarlar menüsünde bulunan “Abone Ol”a tıklayın karşına çıkan sayfada size uygun abonelik paketlerimizden (Tekli PaketBeraber Paket) birini seç Apple kimliğinin parolasını gir. İşte bu kadar. Artık Dinlebi’nin abonesisin. Kataloğumuzdaki içerikleri sınırsız bir şekilde dinleyebilirsin.

 

-Android bir telefon kullanıyorsan;

Telefonun Android bir telefonda Google Play’e gir arama barında Dinlebi yaz ve ara, uygulamamızı telefonuna indir, uygulamamıza giriş yap, Ayarlar menüsünde bulunan “Abone Ol”a tıklayın karşına çıkan sayfada size uygun abonelik paketlerimizden (Tekli PaketBeraber Paket) birini seçin Google Play kimliğinin parolasını girin


Dinlebi’nin abonelerini sunduğu iki farklı abonelik paketi bulunmakta.

 

Tekli Paket; Sadece bir kullanıcının sahip olabildiği ve uygulama içindeki sayısız içeriği sınırsız olarak dinleme olanağı sağlayan pakettir.

 

Beraber Paket: Bu paketi satın alan abone ile birlikte toplam üç kullanıcının uygulama içindeki tüm içeriği sınırsız olarak dinleme olanağı sağlayan pakettir. 


Tekli paket fiyatı 19,99TL/Ay’dır

Beraber paket fiyatı 29,99TL/Ay’dır

 

Beraber Paketi alan abone uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” menüsünden, “Grup Üyelerini Yönet”e bas, “Yeni Üye Ekle”ye bas gruba eklemek istediğin kişinin mail adresini gir ve ekle. İşte bu kadar. Sen dahil toplam 3 kişi grup üyeliğinden faydalanabilir.

 

 

Dinlebi ailesi olarak abonelerimize dinleme deneyiminizi özelleştirecek ve güzelleştirecek pek çok özellik sunuyoruz.

 

Ayraçlar;

Dinlediğin kitaba istediğin anda ve istediğin kadar ayraç ekleyebilirsin. Play tuşunun solunda ayraç ikonu ile tanımlanmıştır. bu ikona bastıktan sonra istersen bu ayracı neden koyduğun ile ilgili hatırlatıcı bir not da ekleyebilirsin. Daha sonra bu ayraçlara ister playerdadan istersen de Kitaplık menüsündeki Ayraçlar başlığı altından ulaşabilirsin. Bu başlık altında daha önce ayraç eklediğin tüm kitapları görebilir ve seçersen o kitabın içindeki tüm eklediğin ayraçlara ulaşabilir hatta bu ayraçların olduğu ana gidip tekrar dinlemeye başlayabilirsin. Ayrıca son eklediğin ayraçlara Kitaplarım başlığı altındaki Son Ayraçlarım’dan da ulaşabilirsin.

 

Bas-Paylaş;
Instagram ve Facebook  story’in için çok seveceğin bir özelliğimiz var. Kitabını dinlerken basılı tut, Instagram veya Facebook story’ne at, istersen paylaş. Player’nın en sağında Storylerin senin güzelleştirmeni bekliyor.

 

Kitap Hediye Etme;
Hediye etmek istediğin kitabı arkadaşına, sevdiğine, ailene kendi sesli ya da yazı notunla hediye edebilirsin. Üstelik hediyeyi alan kişinin abone olmasına gerek yok. Sadece uygulamayı indirmesi ve giriş yapması yeterli.

 

Dinleme Hızı Ayarlama;
Dinlediğin kitabı istersen daha hızlı dinleyebilir, daha kısa bir sürede bitirebilirsin ya da yavaş dinleme seçeneğini seçebilirsin.

 

Uyku Modu;
Uyumadan önce kitap dinlemeyi seviyorsan ve uykuya daldığında kitabın da uyusun istiyorsan, hemen Uyku Modu zamanlayıcısında uyuma süreni işaretle ve uygulamamız sen uyuduğunda dursun.


Arka Fon Müziği Ekleme;

Kitabını dinlerken arka fona ekleyebileceğin bir arşivimiz var. Kitabını, orman seslerinin arasında, deniz kenarında dalga sesinin yanında ya da yağmur sesi eşliğinde dinleyebileceğin pek çok seçenekten biriyle dinleyebilirsin.


Çevrim Dışı Dinleme;

Dinlemek istediğin kitabı, uygulamamızın içine indirebilir ve istediğin zaman istediğin yerde internet bağlantısına gerek olmadan rahat rahat dinleyebilirsin.

 

Paylaşma Özelliği;

Dinlebi ile dinlediğin kitabı bir link olarak ister whatsapp’tan arkadaşlarınla ister sosyal medyan istersen de mail gibi mecralardan paylaşabilirsin.


Kitaplığa Ekleme;
Dinlemek istediğin kitaplarını Kitaplık menüsü altında toplayabilirsin. Kitapların detaylarında bulunan daire içindeki + ikonunda bastığında bu kitap kitaplığında “Dinlemek İstediklerim” başlığı altında seni bekliyor olacak.

 

Okuma Listeleri Oluşturma;

Dinlemek istediğin kitapları bir araya toplayıp daha sonra ben ne okuyacaktım diye sormadan kitaplarını listeleyebileceğin bir alan oluşturduk. Kitaplık menüsü altında Listelerim menüsü altından ulaşabilirsin. Abonelerimiz için kullanıcı deneyimi üzerine çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor, yaptığın listeleri daha sonra uygulama içinde herkesin görebileceği şekilde paylaşabileceksin.

 

Çocuk Modu;

Dinlebi olarak çocuklar için ve yetişkinler için ürettiğimiz içerikleri ayırdık. Çocuklarınızın güvenliği için uygulamamız içinde sadece kendileri için üretilmiş içeriklere ulaşmasını sağlıyoruz. Çoçuk modu açıkken Dinlebi sadece çocuk içerikler içinden oluşan bir uygulamaya dönüşüyor. Çocuk Modu, Ayarlar menüsünde bulunan Uygulama başlığı altındadır.

 

Arama Menüsü;

Arama barında yazar, kitap, kategori, tarz, janra… aramaları yapabilirsin ya da Dinlebi içinde mevcut kitapların kategorilerini senin için listeledik Genel Bakış başlığı altında bu kategorilerin içine girip ilgini çeken kitabı dinlemek üzere seçebilirsin.

 

Evet sevgili Dinlebi abonesi sen uygulamamız içinde gezindikçe biz de senin hangi yazarları, ne tip kitapları, hangi türleri sevdiğini öğreniyor ve senin için Kitaplık Menüsü içinde Sana Özel Seçtiğimiz Kitaplar başlığı altında listeliyoruz.

 

*Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Eğer Dinlebi hesabının şifresini biliyorsan Ayarlar menüsü altında “Şifreni Değiştir”e gir ve mevcut şifreni yaz sonra da iki kez yeni şifreni yazarak kaydet.  Bir hatırlatma; şifren minimun 6 haneli olmalı, en az bir tane rakam, en az bir tane de büyük-küçük harf kullanmalısın. Unutma noktalama şifrende noktalama işaretleri kullanılmaz.

Sana iki önerimiz var; birincisi dinlemek istediğin kitapları WIFI’li bir ortamda indirebilirsin.İkinci önerimiz ise paketinden daha az data harcaman için kitapları uygulama içine daha düşük kalitede indirebilirsin. Bunun için de Ayarlar menüsünde Uygulama başlığı altında yapabileceğin iki işlem var birincisi “Sadece WIFI ile indir”i seçmelisin, ikincisi ise “İndirme Kalitesi”nde de düşük kaliteyi seçebilirsin.

Dinlebi tüm abonelerimizin önerilerine ve isteklerine açık bir uygulamadır. Öneride veya istekte  bulunmak için Uygulamamızda Ayarlar menüsünden, Profil başlığı altındaki “İstekte Bulun”u seçerek bize mail yolu ile öneri, istek veya şikayetini iletebilirsin. Merak etme sana en kısa sürede bilgi vermek için ulaşacağız.

Uygulamamızı kullanırken bizim fark edemediğimiz bir hata ile karşılaşırsan lütfen bize bildir. Nasıl mı yapacaksın? Ayarlar Menüsünden, Uygulama başlığı altında “Hata Bildir”e tıklayarak bize mail yolu ile ulaşabilirsin. Biz de karşılaştığın hatayı yazılım ekibimizle inceleyip gerekli düzenlemeleri hızlıca yaptıktan sonra sana bilgi vermek için ulaşacağız.

-E-bültenlerimizi seninle paylaşma amacımız, yeni hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek, eklediğimiz yeni özelliklerden senin de faydalanabilmen için haberdar olmanı sağlamak.


-Bildirimlerimizi senin için ilginç olabileceğini düşündüğümüz kataloğumuza eklediğimiz yeni kitaplar ya da hazırladığımız yeni kategorileri görebilmen için gönderiyoruz.

Sana gönderdiğimiz herhangi bir e-bülten’in altında Üyelikten Ayrıl linkine tıklarsan sana e-bülten gönderimi durdurulmuş olur.

Iphone kullanıyorsan telefonunun Ayarlar menüsüne gir Bildirimler’i seç, listeden Dinlebi uygulamasını seç, çubuğu sağa, sola hareket ettirerek Dinlebi’den gelen bildirimlerin iznini kaldırabilir ya da bildirimlere izin verebilirsin

Android* bir telefon kullanıyorsan, Ayarlar menüsüne gir, Bildirimler’i seç, listeden Dinlebi uygulamasını seç, çubuğu sağa, sola hareket ettirerek Dinlebi’den gelen bildirimlerin iznini kaldırabilir ya da bildirimlere izin verebilirsin.


*Android cihazların marka ve modeline göre adımlar veya sıralamalar değişebilir.

 

Iphone kullanıcıları için: Apple Store > Abonelikler sayfasında Dinlebi’yi seçip aboneliğini iptal edebilirsin.


Android kullanıcıları için: Google Play > Abonelikler sayfasında Dinlebi’yi seçip aboneliğini iptal edebilirsin.

 

Tabiki ilk olarak Dinlebi uygulamasına giriş yapmalısın bu da daha önce abonelik yaptığında kullandığın mail ve şifrenle olmalı. Daha sonra Ayarlar menüsünde Abone Ol’u şeç ve karşına çıkan sayfada Tek Abonelik ya da Beraber Abonelik’ten sana uygun olanı şeç. Iphone kullananlar için Apple Store kimliğini doğruladıktan sonra aboneliğin yeniden başlatılmış olursun.

 

Android telefon kullananlar için Abone Ol’u seç ve karşına çıkan sayfada sana uygun olan abonelik paketi seç,Google Play kimliğini doğruladıktan sonra aboneliğin yeniden başlatılmış olur.

Dinlebi olarak abonelerimizin verilerini Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) çerçevesinde değerlendiriyoruz. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikamıza göz atabilirsin.