Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

 

Merhabalar!

 

Detaylarını aşağıda okuyacağınız bu sözleşme sizin (“üye, siz, kullanıcı”) ile İstanbul Ticaret Sicilinde 195069-5 numarası ile kayıtlı bulunan, 0300050403800001 mersis numaralı ve tescilli adresi Teşvikiye Mah. Akkavak Sok. N.17/7 Şişli/İstanbul olan, Dinlebi Sesli Kitap Yayıncılık Tic. A.Ş. (“biz, Dinlebi, servis sağlayıcı”) arasındaki ilişkiyi belirliyor. Bu sözleşmede, yasal haklarınız, bize verdiğiniz haklar, delillere ilişkin anlaşma ve uyuşmazlıkların çözüm yolları düzenlenmiştir.

 

Lütfen onaylamadan önce sözleşmeyi okuyun ve aklınıza takılan yerler ile ilgili bizimle (destek@dinlebi.com.tr e-posta adresi üzerinden) iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

1.      Giriş

 

Dinlebi, seslendirilmiş kitap, öykü, masal ya da denemelerin (“içerik”) web siteleri, yerleşik uygulamalar ve diğer yöntemlerle, streaming yoluyla çevrimiçi veya çevrimdışı, anında doğrusal olmayan veri aktarımıyla depolanmasına veya zaman ayarlı kullanımına (“hizmet”) imkan tanıyan bir platformdur. Dinlebi platformlarına veya hesap açarak, deneme aboneliği, ücretli abonelik oluşturarak, hediye kartından, koddan faydalanarak herhangi bir içeriğe erişmek ile bu kullanıcı sözleşmesini, gizlilik politikasını, her türlü ek ve tamamlayıcı şart ve koşulları (“şartlar”) kabul etmiş sayılırsınız. Şartlarımızı ve bunlar üzerinde ileride yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiyorsanız hizmetimizi kullanmanız, içeriklere erişmeniz mümkün olmayacaktır. Şartlarda tek taraflı değişikliklere gidebiliriz ve güncel haline internet sitemiz üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

 

Hizmeti kullanmak için milli hukukunuz uyarınca fiil ehliyetine sahip olmanız yahut bizimle bağlayıcı bir sözleşme akdetmek üzere yetki almış olmanız ve sözleşme akdetmekten men edilmemiş olmanız gerekmektedir. Bize gönderdiğiniz her türlü kayıt bilgisinin gerçek, doğru, eksiksiz olduğuna ve bu bilgileri her zaman dürüstlük ile tutmayı kabul ettiğinize dair söz verirsiniz.

 

Mesafeli Sözleşmeler yönetmeliğine uygun olarak hizmetin temel niteliklerini, üyelik bedelini, ödeme şeklini ve bu yönetmelikle belirlenen diğer bilgilendirmelerin tarafınıza yapılmış olduğunu kabul ve beyan etmektesiniz. Dinlebi uygulamasını indirmek ve / veya hizmet ve / veya içeriklere erişmek ve / veya bu sözleşmeyi kabul etmek ile kişisel verilerinizin Dinlebi tarafından işlenmesine de rıza göstermektesiniz. Sözleşmeyi feshetmeniz halinde dahi ayrıca ve yazılı olarak posta ve / veya elektronik posta yoluyla talep etmediğiniz müddetçe kişisel verilerinizin saklayacağız. Kişisel verilerinizi kanunların izin verdiği ölçüde iş ortaklarımız ile anonimleştirerek yahut yalnızca sözleşmede ve şartlarda belirtilen hizmetleri geliştirmek, sorunları gidermek amacıyla paylaşabileceğimizi de bildirmek isteriz.

 

2.      Hizmet

 

2.1       Dinlebi, size, cep telefonu, cep telefonuna bağlı cihazlar veya diğer internet erişimi olan cihazlar ile Dinlebi uygulamasına ve / veya yazılımlarına bağlanarak içerikleri aktarabileceğiniz ve / veya indirebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir dijital üyelik hizmeti sunar. Dinlebi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek ve zenginleştirmek için kamuya açık veya kapalı olabilen farklı türde sosyal medya kanallarına erişim sunabilir. Hizmetlerimiz ve içeriğimiz size yahut aboneliğinize bağlı olarak hesabınıza eklenen diğer üyelere kişisel kullanım amacıyla sunulmuş olup ticari kullanımlardan yasaklanmıştır.

 

2.2       Hizmet seçeneklerimizin bir açıklaması web sitemizde yer alır. Dinlebi hesabı oluşturduğunuzda, hangi hizmet seçeneklerinin kullanılabilir olduğunu size açıklarız. Belirli seçenekler ya da içerikler size ücretsiz olarak sunulabilir. Ücret gerektirmeyen Dinlebi hizmeti, halihazırda "Deneme Aboneliği" olarak anılmaktadır. Diğer seçeneklere erişebilmeniz için önce ödeme yapmanız gerekir ("Ücretli Abonelikler"). Dinlebi hizmeti aracılığıyla ya da Dinlebi hizmeti ile birlikte üçüncü taraf ürünlerinin ve hizmetlerinin sunulması dahil, özel promosyon planları, üyelikler ve hizmetler de sunabiliriz. Bu tür üçüncü tarafların sağladığı ürünler ve hizmetler bizim sorumluluğumuzda değildir. Sunduğumuz abonelik planlarını, bu planların ücretlendirmelerini ve promosyon tekliflerini istediğimiz zaman bu şartlara uygun şekilde değiştirme, sonlandırma ya da başka bir şekilde tadil etme hakkımız saklıdır.

 

2.3. Dinlebi içeriklerini telif koruması ile korunan eserlerin oluşturduğunu ve lisanslarının ülkelere göre farklılık gösterebileceğini ve kısıtlanabileceğini, Dinlebi’nin seyahat ettiğiniz yahut ikamet ettiğiniz ülkelerde içerik kısıtlamalarına gidebileceğini bildirmek isteriz. Yine lisanslama sürelerine bağlı olarak içeriklerin hizmete sunumunun sonlandırılabileceğini de bildirmek isteriz. Hiçbir içeriğimiz hizmetin zorunlu şartı değildir, içeriğe erişememek hizmette aksaklık olarak yorumlanamaz.

2.4. Dinlebi hizmeti ve içerik, Dinlebi’nin veya Dinlebi’nin lisans sağlayıcılarının mülkiyetindedir. Hizmeti ve içeriği kullanmanız için size sınırlı, münhasır olmayan, iptal edilebilir, devredilemeyen, kişisel kullanıma özgülenmiş bir izin vermekteyiz. Hizmeti veya içeriği Dinlebi tarafından izin verilen haller haricinde yeniden dağıtmayacağınıza, çoğaltmayacağınıza, yaymayacağınıza, işlemeyeceğinize ya da devretmeyeceğinize söz verir ve bunları kabul edersiniz. Dinlebi yazılımı ve içeriği size satılmamakta ya da devredilmemektedir. Kişisel bilgisayarlarınıza, mobil telefonlarınıza, tabletlerinize, giyilebilir cihazlarınıza, hoparlörlerinize ve / veya diğer cihazlarınıza, yüklendikten sonra bile yazılım ve içeriğin tüm kopyalarının mülkiyeti Dinlebi ve lisans sağlayıcılarında kalır.

 

2.5.      Dinlebi tarafından ya da Dinlebi adına sağlanan veya satılan bir kod, hediye kartı, ön ödemeli teklif ya da başka bir teklif ("Kod") satın aldıysanız ya da edindiyseniz, hizmete erişiminiz için kodla birlikte size sunulan ayrı şart ve koşullar da geçerli olabilir ve bu halde şartlar ile birlikte özel şart ve koşullara da uymayı kabul edersiniz. Üçüncü taraf aracılığıyla da erişim satın alabilirsiniz ve bu durumda, şartların yanı sıra hizmet kullanımınıza ilişkin olarak bu tür üçüncü tarafla ayrı şartlar ve koşullar geçerli olabilir.

 

2.6.      Hizmetin işleyişini kolaylaştırmak amacıyla (1) cihazınızdaki işlemciyi, bant genişliğini ve depolama donanımını kullanılmamıza, (2) size reklam ve diğer bilgiler sunmamıza ve (3) iş ortaklarımızın aynısını yapmasına izin vermemize rıza göstermektesiniz. Dinlebi hizmetinin herhangi bir kısmında, seçimi ve yerleşimi dahil olmak üzere eriştiğiniz içerik, Dinlebi’nin üçüncü taraflarla sözleşmeleri dahil ticari hususlardan etkilenebilir. Dinlebi tarafından lisanslanan, sağlanan, oluşturulan veya başka bir şekilde kullanıma sunulan bazı içerikler, içeriğin bir parçası olarak reklam içerebilir.

 

3.      Üyelik Planları ve Ödemeler

 

3.1       Deneme aboneliği, hizmetlerin tanıtımı amacıyla, bir kereliğine, belirli sürelerle içeriklerden ve/veya hizmetlerden ücretsiz yahut indirimli olarak faydalanılmasını sağlar. Dinlebi, deneme aboneliği için uygunluğunuzu tespit edebilir ve bildirimde bulunmaksızın ve hiçbir yükümlülüğü olmaksızın istediği zaman deneme aboneliğini iptal edebilir veya kısıtlayabilir. Deneme aboneliği için ödeme bilgilerinizi vermenizi zorunlu tutabiliriz. Deneme aboneliğinizin sona erdiği günden sonraki ilk günde aboneliğiniz ücretli aboneliğe dönüşecektir ve tanımladığınız ödeme yöntemi üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. Ücretli aboneliğe geçiş yapmak istemiyorsanız lütfen deneme aboneliğiniz sona ermeden önce aboneliğinizi iptal ediniz. Deneme aboneliğini bir üçüncü taraf aracılığı ile aldıysanız geçerli ücretli aboneliğinizi üçüncü taraf aracılığıyla iptal etmeniz gerekir.

 

3.2.      Ücretli abonelik, size sunulan teklife bağlı olarak ücretlendirilen, aylık yahut size sunulan daha uzun periyotlarda, tekil yahut çok kullanıcılı kullanıma olanak tanır. Ücretli abonelik iptalleri periyodun sona ermesinden önce tarafınızca tamamlanmalıdır. Aboneliğinizi iptal etmediğiniz müddetçe aboneliğiniz kendiliğinden yenilenecektir. Üçüncü partiler üzerinden yaptığınız aboneliklerin iptalini yine üçüncü partiler üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir. Ücretli aboneliğinizi dilediğiniz zaman feshedebilirsiniz, ancak fesih hakkınızı kullanmanız halinde dahi ücreti tahsil edilen periyot için ücretli aboneliğiniz devam edecektir ve bu periyot boyunca hizmetlerden ve içeriklerden şartlar dahilinde faydalanmaya devam edebilirsiniz.

 

3.3.      Ücretli abonelik başlangıcından itibaren 14 gün içinde cayma hakkınız mevcuttur. Cayma hakkınızı kullanabilmek için hizmeti kullanmamış olmanız gerekir. Cayma hakkınızı kullanmak için lütfen destek@dinlebi.com.tr adresine e-posta gönderiniz.

 

3.4.      Abonelik ücretleri değişebilir, ancak fiyat değişiklikleri size takip eden abonelik periyodunda yansıtılacaktır. Fiyat değişikliği yürürlüğe girdikten sonra, yenilenen abonelik periyodunda hizmeti kullanmaya devam etmeniz halinde, yeni ücretlendirmeyi kabul etmiş olursunuz. Bir fiyat değişikliğini kabul etmiyorsanız, fiyat değişikliği yürürlüğe girmeden önce, ücretli abonelikten çıkarak değişikliği reddetme hakkına sahipsiniz. Fiyat değişikliklerini, uygulama bildirimleri, elektronik posta veya SMS yoluyla size bildirmeye özen göstereceğiz. Ücretli abonelik fiyatlarının güncel hallerine web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Ödemeler, kredi/banka kartından veya izin verilen diğer bir ödeme yöntemi (bununla sınırlı olmamak üzere uygulama içi ödemeler dahil) kullanılarak yapılabilir. Kredi kartlarına ilişkin olarak, Dinlebi, hizmetin bazı ödeme yöntemlerini ülke, tür yönünden reddedebilir veya bloke edebilir. Ödemede gecikmeniz halinde hizmete ve / veya içeriğe erişiminiz kısıtlanabilir, durdurulabilir, engellenebilir.

 

3.5.      Herhangi bir kod ile hizmete ve / veya içeriğe eriştiyseniz sizden ödeme bilgisi talep etmeyiz. Kod kullanarak hizmete ve / veya içeriğe erişmeniz halinde kod ile tanımlanan kullanım süresi ve / veya içerik sınırlaması ile bağlı olursunuz. Hizmeti kullanmaya devam etmek için yahut içeriğe sınırsız erişmek için ödeme bilgisi girmeniz gerekir. Kod kullanımından sonra hesabınıza deneme aboneliği tanımlanmaz. Ücretli aboneliğiniz sürerken kullanım süresi tanıyan bir kod kullanmanız halinde, kod ile birlikte tanımlanan kullanım süresi boyunca ödeme yapmazsınız. Kullanım süresi tamamlandıktan sonra ücretli aboneliğiniz yenilenir.

 

4.      Kullanım Kısıtları

 

4.1.      Siz veya üyeliğiniz aracılığıyla hizmete ve içeriğe erişim verdiğiniz kişilerin hizmeti kullanırken aşağıda yasaklanan eylemlerde bulunmamanız ve temel kurallara uymanız gerekir. Eylemin tespiti halinde üyeliğiniz derhal sonlandırılacak ve eylemin sonuçlarından doğan her türlü doğrudan ve dolaylı zarar (yargılama masrafları dahil olmak üzere) size rücu edilecektir. Üyeliğiniz aracılığıyla hizmete ve içeriğe erişim izni verdiğiniz kişilerin de aşağıdaki davranışlarda bulunmayacağını garanti etmektesiniz.

 

1.     Hizmetin ya da içeriğin herhangi bir kısmını kopyalama, yeniden dağıtma, çoğaltma, "sökme", kaydetme, aktarma, herkese açık bir şekilde oynatma ya da gösterme, yayınlama ya da herkese açık hale getirme veya hizmeti, içeriği sözleşmelerde açıkça izin verilmiş olmayan veya fikri mülkiyet haklarını (telif hakkı gibi) başka bir biçimde ihlal eden başka herhangi bir şekilde kullanma;

2.     Herhangi bir yerel dosyayı içe aktarma ya da kopyalama;

3.     Hizmete veya içeriğe ters mühendislik uygulama, bunları kaynak koduna dönüştürme, bileşenlerine ayırma, değiştirme ya da türev eserlerini oluşturma;

4.     Lisans sağlayıcıları tarafından veya herhangi bir üçüncü tarafça içeriği ya da hizmeti korumak için kullanılan herhangi bir teknolojiden kaçınma;

5.     Hizmetin ya da içeriğin herhangi bir kısmını satma, alt lisansını verme veya kısa ya da uzun süreli kiralama;

6.     Dinlebi ya da lisans sağlayıcıları tarafından uygulanan herhangi bir bölgesel kısıtlamadan kaçınma;

7.     İçerikte ya da hizmette bulunan ya da hizmet aracılığıyla sunulan herhangi bir telif hakkını, ticari markayı veya diğer fikri mülkiyet bildirimlerini kaldırma ya da değiştirme;

8.     Parolanızı başka herhangi birine verme veya başka herhangi bir kullanıcının kullanıcı adını ve parolasını kullanma;

9.     Hesabınızı başkasına devretme veya satma.

4.2.      Dinlebi hizmetinin işleyişinin düzgün devam etmesini sağlamak, içerikleri mümkün olduğunca zenginleştirmek için makul bir çaba sarf edeceğiz. Ancak belirli teknik zorluklar, saldırılar, bakım veya testler ya da mevzuattaki değişiklikleri yansıtmak için yapılması gereken güncellemeler geçici kesintilere yol açabilir. Yine lisanslama koşulları, üçüncü kişilerin hak iddiaları ve mahkeme kararları nedeniyle içerikler erişimden kaldırılabilir. Dinlebi, size karşı bir yükümlülüğü olmaksızın, hizmetin özelliklerini ve içerikleri, geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya kaldırma hakkını saklı tutar.

 

5.         Üçüncü Taraf Uygulamaları ve Sorumluluk Beyanı

 

5.1.      Dinlebi, hizmeti zenginleştirmek, kullanılabilirliğini arttırmak, içerikleri tanıtmak ve sair amaçlarla üçüncü taraf uygulamalarıyla, web siteleriyle ve cihazlarıyla uyumlulaştırılabilir ve diğer şekillerde etkileşimde bulunabilir. Etkileşime girilen üçüncü tarafın kendine özgü şart ve koşulları, gizlilik şartları olabilir ve bunlara tabi olmanızı zorunlu kılabilir.  Dinlebi’nin hiçbir üçüncü taraf uygulamasını, web sitesini ya da cihazı veya bu tür bir üçüncü taraf uygulamasının, web sitesinin ya da cihazın sağlayıcısı ile yapabileceğiniz hiçbir işlemi desteklemediğini ve bunların davranışlarından, özelliklerinden veya içeriklerinden sorumlu ya da yükümlü olmadığını ve de Dinlebi’nin, üçüncü taraf uygulamalarının ve cihazlarının hizmet ile uyumlu olduğunu veya uyumlu olmaya devam edeceğini garanti etmediğini anlar ve kabul edersiniz. Yine üçüncü taraf uygulamaları, web siteleri ve cihazlarında yer alan Dinlebi ile ilgili ifade, taahhüt yahut tavsiyelerin bizim için bağlayıcı olmadığını da kabul edersiniz. Dinlebi’nin, söz konusu üçüncü taraf eylemleri ve taahhütleri nedeniyle meydana gelen doğrudan veya dolaylı zararlardan, ihmal, kusur, sözleşme ihlali, kişilik haklarına saldırı, telif ve diğer fikri hakların ihlali nedeniyle oluşan herhangi bir kayıptan dolayı herhangi bir sorumluluk taşımadığını kabul edersiniz.

 

5.2.      Dinlebi Türkiye Cumhuriyeti kanunları altında kurulmuş bir şirket olup, ülke kanunlarının yasakladığı ölçüde hizmete ve içeriğe erişimi ülkeler, zaman, erişim biçimleri ve diğer kısıtlamalar altında sağlamak zorunda olabilir. Dinlebi’ye bu kısıtlamalar nedeniyle herhangi bir yükümlülük yüklenemeyeceğini, Dinlebi’den yerel mevzuata aykırı herhangi bir talepte bulunamayacağınızı kabul etmektesiniz.

 

5.3.      Dinlebi hizmetinin "olduğu gibi" ve "kullanilabilir olduğu şekliyle", hiçbir türde hiçbir açık ya da zımni garanti veya koşul olmaksızın sunulduğunu anlar ve kabul edersiniz. Dinlebi yeterli kalite, pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal içermeme ile ilgili hiçbir beyanda bulunmamakta ve bunlara ilişkin her türlü garantiyi ve koşulu reddetmektedir. Dinlebi, hizmetinin kötü amaçlı yazılımlardan ya da başka zararlı bileşenlerden ari olduğuna dair hiçbir garanti vermemektedir.

 

5.4.      Dinlebi, “çocuk modu” olarak belirtilen içerik filtresi dahil olmak üzere, edebi tür, kategorizasyon ve sair kataloglamaların ve filtrelemelerin doğruluğunu; içeriklerin ahlaki normlara uygunluğunu; grup, cemaat yahut milletlerin özel hassasiyetlerine uygunluğunu; “çocuk modu” dahilinde filtrelenen içeriklerin çocuklar için tasarlanmış olduğunu, onların kişisel gelişimini destekleyeceğini garanti etmez ve filtrelenmemesinden veya filtrelenmesinden sorumluluk kabul etmez. İçeriğin kataloglama ile uyumsuz olduğunu düşünüyorsanız bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

 

5.5.      Dinlebi, yetkilileri, paydaşları, çalışanları, temsilcileri, direktörleri, alt kuruluşları, bağlı kuruluşları, halefleri, görevlileri, tedarikçileri veya lisans sağlayıcıları (1) öngörülebilir olmayan herhangi bir kayıp veya zarardan (her türlü dolaylı, özel, arızi, cezai ya da örnek niteliğindeki zarar dahil); (2) meydana geleceği bariz olan ya da sözleşme akdedildiği sırada hem sizin hem de bizim meydana gelebileceğini bildiğimiz kayıp veya zarardan,(3) kullanım kaybı, veri kaybı, iş kaybı, kâr kaybı, işitme kaybı, cihaz hasarından hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Dinlebi’ye herhangi bir zarardan dolayı sorumluluk atfedilebilmesi durumunda, Dinlebi’nin ilgili zarardan sorumluluğu sizin son bir yıl içinde Dinlebi’ye ödediğiniz ücretler toplamından fazla olmayacaktır.

 

6.         Süre ve Fesih

 

Dinlebi hesabı oluşturduktan ve herhangi bir üyeliği aktif hale getirdikten sonra üyeliğiniz siz ya da Dinlebi tarafından feshedilene kadar geçerli olmaya üyelik periyotlarında yenilenmeye devam edecektir. Dilediğiniz zaman üyelik periyodunuzun sona ermesinden itibaren geçerli olmak üzere üyeliğinizi feshedebilirsiniz. Bize, üyeliğiniz devam ettiği müddetçe tanımladığınız ödeme yöntemi ile hizmet için ücret tahsil etme yetkisi vermektesiniz. Biz de hizmeti ve / veya içeriği fiili olarak izinsiz kullanmanız veya izinsiz kullandığınızdan şüphelenilmesi, şartlara uyulmaması veya hizmetleri ve / veya içeriği kaldırmamız durumları dahil olmak üzere istediğimiz zaman sözleşmeleri feshedebilir ya da hizmete erişiminizi askıya alabiliriz. Hizmete ve / veya içeriğe erişiminizi askıya almamız halinde size karşı hiçbir yükümlülüğümüzün veya sorumluluğumuzun olmadığını da kabul edersiniz. Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesinden sonra dahi 1, 2, 4 ve 5. maddelerde belirtilen bazı yükümlülüklerin ve açıkça ya da özellikleri gereği sözleşme feshedilse bile yürürlükte kalması gereken diğer maddelerin sözleşme feshedildikten sonra da yürürlükte kalacağını kabul edersiniz.

 

7.         Şartların Bütünlüğü

 

7.1.      Şartlar Dinlebi ile sizin aranızda kabul edilen tüm şartları ve koşulları teşkil eder ve bunların konusuna ilişkin olarak önceden var olan yazılı veya sözlü tüm sözleşmelerin yerini alır. Dinlebi hizmetinin belirli yönleri ek sözleşmelere tabi olabilir. Kullanımınızın bu yönleriyle ilgili olarak size bir teklif sunulduğunda ilgili ek şartları da onayınıza sunacağız. Ek şartlardan herhangi biri ile bu şartlar arasında telafi edilemez bir uyumsuzluk olması halinde ek şartlar geçerli olacaktır.

 

7.2.      Şartların herhangi bir madde, paragraf veya hükmünün geçersiz veya ileri sürülemez olması şartların diğer madde, paragraf veya hükümlerinin geçerliliğini veya ileri sürülebilirliğini etkilemez. Şartların uygulanması sırasında; tarafların, kendilerine tanınan yetki ve hakların birinden ya da birkaçından vazgeçmesi ve / veya bu yetki ve haklar konusunda hoşgörülü davranması veya karşı tarafa, sözleşme ile öngörülenden daha fazla zaman tanıması; sözleşme ile kendilerine tanınan diğer yetki ve haklardan feragat ettiği anlamına gelmeyecek ve diğer yetki ve haklara zarar vermeyecek, etkilemeyecek kısıtlamayacaktır.

 

8.         Devir ve Temlik

 

Dinlebi, sözleşmeleri ve sözleşmelerdeki haklarından herhangi birini tamamen ya da kısmen devir ve temlik edebilir ve Dinlebi, sözleşmeler kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini devredebilir. Siz sözleşmeleri hiçbir bir üçüncü tarafa tamamen ya da kısmen devir ve temlik edemez veya sözleşmeler kapsamındaki haklarınızı devredemez veya alt lisansını veremezsiniz.

 

9.         Delil Sözleşmesi ve Hukuk ve Yargı Bölgesi Seçimi

 

9.1.      Sözleşmeden doğabilecek ihtilâfların halinde, DinleBi’ye ait elektronik ortamdakiler de dâhil her türlü kayıt, defter, elektronik posta ve belge münhasır delil addedilecektir. Bu hüküm, aynı zamanda sözleşmenin tarafları arasında Türkiye Cumhuriyeti 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu m.193 uyarınca akdedilmiş bir delil sözleşmesi niteliğindedir. Yine bu sözleşme ile ilgili tüm bildirimleri Dinlebi’nin sözleşmenin başında verilen adresine yazılı olarak yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

9.2.      Hizmetten veya içerikten veya şartlardan memnun olmamanız halinde, sahip olduğunuz tek ve münhasır hak, hizmete erişim ve kullanımınıza son vermenizdir. Sözleşmeden doğabilecek her türlü ihtilafa, kanunlar ihtilafı kuralları saklı kalmak kaydıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hukuku uygulanacak olup, ihtilafların çözüm yeri İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleridir. Bu maddede kararlaştırılan yargılama yetkisi münhasır yargılama yetkisidir.

 

10.       Bize Ulaşın

 

Şartları onaylamak, hizmete ve / veya içeriğe erişmek ile yukarıda yazılı bütün şartları tüm detay ve göndermeleri ile birlikte kabul etmektesiniz. Şartlarda yazılı herhangi bir hüküm konusunda tereddütünüz var ise lütfen şartları onaylamadan, hizmeti kullanmaya başlamadan yahut içeriğe erişmeden önce bizimle web sitemizde yazılı iletişim adreslerinden ve / veya iletişim formları vasıtasıyla irtibata geçin.

 

Şartları okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinlebi’yi keyifle kullanmanızı dileriz!